Kandırıldım Kandırıldım

DSC00274Ne kötü duygudur tarif edemiyorum. Ama ben sana inanmak istemiştim demek istiyorum. Yalancıııı diye yalanını yakaladığımı söylemek istiyorum. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar demek istiyorum.

Bakıcı adayımın referansı ile telefon görüşmesi yaptım. Bebek bakımı konusunda kayda değer bir problem yaşamamışlardı ama çalışma şartlarını bana tamamen farklı söylemişti. Tamam daha fazla kazanmak istiyor olmanı anlayabilirim. Ama bunu böyle yalan dolanla dahası telefonda bahsetmemiş iken yüz yüze görüştüğümüzde söylemen çok çirkin. Zaten o vakit anlamıştım yalan olabileceğini. Oradan bakıldığında yolunacak kaz gibi mi duruyorum?

Diğeri desen son çalıştığı yerden gizli kamera yüzünden ayrılmış ama sorun kameranın gizli olmasıymış. Eğer ayrılma nedenin bu kadar masum ise (tamam senin açından masum bir şey değil çok onur kırıcı, kişinin haklarına saygısızlık) neden referans veremiyorsun? Hatta versen ne kadar güzel olur değil mi karşı taraf derki “ya kadıncağız çok iyiydi ama biz eşeklik ettik gizli kamera koyduk oda haklı olarak bizi bıraktı”. Öyle olmaz mı yani? O gizli kamera nasıl ortaya çıktı ki?

Ben insan sarrafı değilim. Ama işte referansı ile görüşerek, aile hayatını sorarak hatta karar verdiğim kişinin ailesiyle tanışarak, bakıcı tecrübesi olan kişilerle konuşarak, isteklerimizin ortak olduğu birisini seçmeye çalışıyorum. Eminim herkes için, her zaman çok zor bir durum bakıcı seçimi, ancak bu kadar zaman Çağan’a tek başıma bakınca benim için o kadar zor ki.

Sadece gelecek kişiye “sakın ona kızma” diyesim geliyor. “O küçücük daha ve annesinden uzak, belkide kendini çok yalnız ve çaresiz hissediyor. Annesi olsaydı hemen anlardı belki ne istediğini ama sana anlatamadı, o yüzden ağlıyor, o yüzden senin yapmak istediklerine karşı çıkıyor. Boşver istemiyorsa zorlama. Biraz uzaklaşın o anda. Bir soluklan. Nasılda gülerek gelecek yanına, sen de onu gülerek karşıla” diyesim var. İnşallah beni anlayacak biri çıkacak karşıma. Tüm kalbimle diliyorum.