Zor günler geceler

_DSF0028

21:10 diş için tetagil verdim zar zor uyudu

22:20 ağlayarak uyandı süt+su+calpol

23:40 gözlerini açmadan bağırarak ağlayarak uyandı+süt+sarıldım uyudu

00:50 süt+su

02:10 süt

03:20 süt

05:07 süt

06:25 günaydın

Bir önceki gece uykusuzluktan gözlerim kapalı halde çocuğu karyolasına götürmek için ilerlerken holdeki ütü masasına çarpınca dün gece çetele tutayım dedim. Bakalım ne kadar sıklıkla, kaç kere uyanıyoruz.

Çok yorgunum, deli gibi uykusuzum. Sırtım ağrıyor. Sürekli bişeyler yemek istiyorum. Off tamam bunun konumuzla alakalı olmadığını biliyorum belki bu bahaneye sığınırsam arada kaynar diye düşündüm. Gerçi bulabiliyorsam, canım ne istiyorsa yiyorum ama genelde evde cips olmaz ve canım o yapay, endüstriyel yiyecekten istiyor. Fırından çıkmış gibi falan diyerek kandırmaya çalışıyorlar beni. Onun yerine bunu yiyeyim diye aldığım kabak çekirdeği pek zor geliyor.

Çağan’ın üst dişleri çıkıyor. Bundan dolayı salyası daha yoğun, elleri, parmakları devamlı ağzında, sürekli bişeyleri kemirmeye çalışıyor. Hatta bugün sehpanın kenarını ısırmaya çalışırken yakaladım. İştahsız ve kemirerek yemek istiyor. Benim kaşıkla verdiklerimi reddediyor. Buraya kadar gündüz yaşadıklarımız. Gece olunca ise u-yu-ya-mı-yor. Doğal olarak bende uyuyamıyorum. Bu o kadar yorucu ki. Sürekli mızır mızır. Bu dişi bir aydır bekliyoruz. Kabardı çıkması yakındır. Kaşınıyor çıkacak galiba. Gördüm derinin altında haftaya kalmaz çıkar. Oyuncağı dişlerken kanadı tamamdır geliyor. Eeeyhhh

Çocuk doktoru diş çıkarmanın çok doğal bir süreç olduğunu, çok fazla müdahale edilmemesinden yana olduğunu söylerdi. Kendisine güveniyor ve dediklerine katılıyorum. Son muayenede üst dişlerin geldiğini görünce bir toz verdi. Direk bebeğin ağzına döküyorsunuz, tatlandırıcılı olduğundan dudaklara sürülenleri yalaya yalaya yedi Çağan. Dün gece de yatmadan önce bu tozdan, bir süre sonra da Calpol verdim. Hiç fena değil 6 kere uyanmayla geceyi tamamladık.

Yorgunum demiş miydim? Daha ne kadar sürecek bu diş çıkarma? Kaç gece daha böyle geçireceğiz? Ne zaman dinlenmiş bir yüze kavuşacağım? Bu ne ki asıl ….’dan kork denecek bişi var mı hiç olmazsa bir oh çekeyim.

Sevgili diş perisi biliyorum garip gelecek ama şu dişe bişey dermisin gelecekse gelsin artık. Sevgiler…