Okuyun Tavsiye Ediyorum

Sanki iki haftayı birbiri ardına devirdim öyle uzun geldi bana günler. Haftaya Çağan’ın ateşlenmesi ve kan değerlerinin yükselmesi ile başladık. O kendini toparladı derken bir baktım bana bir üşüme geldi ama yanaklarım sıcacık. Başım zonklamaya, kalbim hiddetlenmeye başladığında anladım kanımda bi bit yeniği olduğunu. Bu sıcaklarda birde buram buram hastalık teri dökmekte varmış.

Neyse bunlar geldi geçti benim size tavsiyem bol su, ayran, limonata. Bu sıcaklarda Çağan bardaktan su içmeyi öğrendi. Üzerine dökmeden suyu yutabiliyor. Dışarı çıktığımızda hala damlalıklı suluğunu kullandigindan ve o suluktan ince ince su aktığından suya kanması çok zor oluyordu. Bende yeni bir suluk alayım dedim bir bebek marketine uğradım. Benim amacım diğer müşterilerle ilgilenen görevliye “bunun ikilisi var mı?” diye sorup kaçmaktı ama bir baktım ki yeni anne-baba ellerindeki bebek telsizlerinden hangisini alacağı konusunda tereddüte düşmüş, bende ellerindeki ürünün birini kullanmışım ve çok çok memnun kalmışım ya tutamadım kendimi.

Bebek telsizi olarak biz Wewell’in bu cihazını kullandık. Görüntülü bebek monitörü, iyi ki bunu tercih etmişiz. Çünkü; ilk aylarda bebekler çok sesli uyuyorlar, inleyebilir, dönebilir, sesler çıkarabilir. Sadece ses ileten bir cihazımız olsaydı her kımıldamada biz kendimizi Çağan’ın yanında bulurduk. Ama görüntü sayesinde izleyip işimize devam ettik. Monitörün ekranı bilgisayar ekranlarındaki gibi kapanabiliyor, hareket ve ses sensörü sayesinde ekran hemen açılıp görüntü vermeye devam ediyor, ses hareket bitince kapanıyor. Araya çok fazla duvar girmediği sürece ev içinde 15-20 metre mesafede sorunsuz çekiyor. Eminim açık alanda daha fazladır. Gece görüşü süper ayrıca kameranın tepesinde küçük bir gece lambası var monitörden kumanda edebiliyorsun. Zoom yapabiliyorsun ben pek kullanmadım. Yine kamerada ninni olabilecek 3-4 çeşit melodi var monitörden kumanda edilebiliyor. Kayıt yapabiliyor. Kameranın termometre özelliği var. Kamera ve monitörden karşılıklı konuşulabiliyor. Mışıl mışıl uyuyan bebeğinizi öperek uyandırmaya kalkacak babaaa’yı anında enseleyip “çabuk ellerini yukarı kaldır ve geri çekil” komutuyla engelleyebiliyorsunuz. İleride de bebekle eğlenceli zamanlar için güzel bir özellik. Bugün kendi evimizde pek ihtiyaç duymuyor olsakta başka bir yerde Çağan’ı uyutacaksam hala kullanıyorum.

Bu böyleyken böyle, bunu ıııggg- ııggghhhh tavsiye etmem dedim. Çünkü bir tanıdığım bu telsizden kullandı. Onlarınki mi sorunluydu hep mi öyle çalışır bilmiyorum müthiş cızırtılıydı ve baş ağrıtıyordu. Sonra bu çift kasada arkama geldiler ellerinde ise benim almayın dediğim ürünle. Herkesin ihtiyacı ve tercihi başka olabilir o yüzden tavsiye vermekten kaçınırım ama vallahi üzüldüm. Hayır yani birde anlatmasam gam yemicem. Yine de güle güle iyi günlerde kullansınlar, o cızırtıyı duydukça beni hatırlasınlar…