Dıy nedir?

Gerçekten nedir? “Kendin yap” demekmiş. Görevimiz kartondan otopark yapmak. Malzemeler; karton, bant, makas, zımba ve kaplama kağıdı.
Ben size nasıl yapmanız gerektiğini değil yapmamanız gerektiğinden bahsedeceğim biraz zira yaptığım otoparkı görseniz oyuncakta olsa arabaları daha güvenli bir yere almamı söylersiniz.
Karton için her zaman elinizin altındaki yegane malzeme bebek bezi kolisini kullanmanızı tavsiye edeceğim. Çift oluklu mukavvadan şahane bir otopark duvarı oluyor.
Okuduklarımda bant yazıyordu ben gittim düz şeffaf koli bantı aldım halbuki tamir için kullanılan gri bantlar varmış. Bunu kullanırsanız hem kolinin yüzeyini tekrar başka bir kağıtla kaplamanız gerekmez gri düz bir yüzey elde edersiniz hemde kartonu daha sert hale getirmiş olursunuz.
Makas yerine maket bıçağı kullanın derim. O kadar kalın kartonu makasla kesmek hiç kolay olmuyor. Ama keskin bir bıçağınız varsa oda olur.
Önceden pinterestte şöyle bir göz gezdirin derim nasıl bir otoparkınız olsun. Çocuğunuz hangisini sever fikir edinin. Ben biraz plan projesiz başladım elimde sadece malzemeler vardı. Yaparkende Çağan uyanık olduğundan daha önce yapılmış modellere bakamadım keşke daha önceden çıktı almış olsaydım belki daha iyi bir sonuç alabilirdim.
Birde hiç sürpriz yapacağım bittiğinde görünce çok şaşıracak diye kendinizi uluorta gizli bir şey yapmaya zorlamayın. İlk başta anlatmadığım için ne yaptığımı algılayamayan yerinde duramayan zıpırımız 3 kere “napıyorsun anne” diye kolinin üzerine elleriyle bastırıp önüne eğilerek inceleme yaptı. 3. kez kartonu yıktığında tekrar nasıl toparlayacağım diye ben öyle dertlenmiştim ki ona otopark yaptığımı duyunca bantı elime verip “yap anne yap anne” diye cesaretlendirdi beni şapşik. Üstelik bitmesini bile bekleyemeden arabalarını getirdi ve ben sağını solunu bantlayacağım diye koliyi sallayıp arabaların istifini bozdum diye azar işittim.
Bu da burda dursun bir sonraki dıy çalışmamızda tekrar görüşünceye dek esen kalın.